ÖZEL BİR YERDE OLDUĞUNUZU HİSSETTİREN MEKAN:

Özel bir yerde olduğunuzu hissettiren mekan:

Cafe Marmara

İstanbul’un ruhunu, dinamizmini ve kültürünü en güçlü şekilde yaşatan otellerden olan The Marmara Pera’da özel bir mekan, Cafe Marmara... Modernin dinamizmi ile eskiye saygının buluştuğu Cafe Marmara, Beyoğlu’nun yoğun temposundan yorulanlara keyifli molalar sunuyor.

The Marmara Pera’nın renovasyon süreci dâhilinde yenilenen Cafe Marmara, bölgenin dokusu ile uyum ve bütünlük içindeki bambaşka görünümüyle misafirlerini ağırlamaya hazır.

Daha fazla canlılık için malzemeler özenle seçildi, mutfağın konumuna önem verildi, terasın tüm elemanlarının değişimi sürece dahil edildi. Mekanın stilinin korunduğu renovasyon çalışmaları sonrasında Cafe Marmara misafirlerini bordo, gri ve doğal ahşaptan oluşan renk yelpazesi ile karşılıyor

Restoran bölümünün zemini masif ahşap parke ile yenilendi. Mobilyalar değiştirilirken kumaş seçimlerinde gri ve kırmızı tonlar tercih edildi. Masalarda ise döküm ayaklara ve masif meşeden imal edilmiş tablalara yer verildi. Mutfağın tasarımında metal öğeler ve mermer kullanıldı. Show mutfak etrafında yer alan cam ve metal karışımı arkad ise mutfağa ayrı bir hava kazandırdı.

Restoranın ve otelin çevresindeki bahçenin renovasyonunda ise daha küçük değişiklikler yapıldı. Restoranın terasında, bahçe konforunu yaşatacak olan daha içe dönük mimari elemanlar, bitki ve ağaçlar tercih edildi. Teras bölümü doğal mermer taş dokusu, caddeye hakim manzarası ve ahşap saksı seperasyonu ile keyifli bir açıkhava ortamı sunuyor.

Duvarlarda yer alan jazz sanatçılarının aynadan yapılmış kolajları ise bölgenin sanatsal vurgusunu ön plana çıkarmak amacıyla korunmuş. Restoran ortasında yer alan çinilerle bezenmiş alan, Beyoğlu/ Pera ruhunun vurgusuna katkıda bulunuyor…

İçerideki sıcak ve modern atmosfer sunulan menüdeki seçkin ve The Marmara Pera’ya özel yemekler ve içkilerle bütünleşmiş. Cevizli çerkez çorbası, buharda pişirilmiş etli patlıcan dolması, ördek but tandır bunlardan sadece bazıları. Cafe Marmara’da, öğle yemeklerinde zamanla yarışanlar için de lezzetli seçenekler var.

Geleneksel Türk mutfağının yanı sıra uluslararası lezzetler de menüde yer alıyor. Fish & chips, şnitzel ve salata çeşitleri, Cafe Marmara’nın menüsünü kusursuz bir şekilde tamamlıyor.

Cafe Marmara aynı zamanda house/ lounge ve jazz tarzı müziklerin yanı sıra akşam 19.00- 23.00 saatleri arasında DJ performansları eşliğinde iş sonrası lezzetli yemekler için bir buluşma noktası.

The Marmara Pera: 0212 334 03 00 www.themarmaracollection.com

« Geri