The Taste of Paris Gastronomi Fuarı / 12-15 Mayıs 2022

12-15 Mayıs 2022 tarihinde, Fransa’ nın Başkenti Paris’ te düzenlenen THE TASTE OF PARIS” Gastronomi Fuarına, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Paris Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve Cordon Bleu Paris iş birliği ile Türkiye standı ile katılmış ve Türk Mutfağının tanıtımı yapılmıştır.

Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Osman SERİM, davetli olarak katıldığı bu fuarın yanı sıra, Dünyaca ünlü Aşçılık Okulu Le Cordon Bleu' nün Paris Merkezindeki düzenlenen etkinliğinde, Türk Kahvesi, Osmanlıdan Fransa’ ya Kahvenin Gelişi, Şarap ve Anadolu, Türk Mutfağı konusunda bir konuşma yapmıştır.

Etkinliğe, Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Sn. Ali ONANER, UNESCO nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi Gülnur AYBET, Türkiye'nin Paris Başkonsolosu Serdar BELENTEPE, Paris Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Özgür SEMİZ, TGA MICE Müdürü Çağla YÖNTEM ve Yunus Emre Enstitüsü Paris Müdürü Ahmed BAKACAN' ın yanı sıra çok sayıda Fransız gazeteci ve Fransız gastronomi ve kültür sanat dünyasının önde gelen isimleri katılmıştır.

Ardından, Sn. SERİM, Türkiye Paris Büyükelçiliği rezidansında verilen resepsiyonda konuklara Türk Kahvesi konusunda bilgi vermiş ve Arzum OKKA Sponsorluğunda kahve ikramı yapılmıştır.

 
« Geri
c