ARZUM, APRCE FUARI’NDA UZAKDOĞU PERAKENDE TEMSİLCİLERİYLE BULUŞUYOR

Kadınların yaşamını kolaylaştırarak mutfaktaki zamanı verimli kullanmasını sağlayan Arzum, Asya Pasifik Perakende Konferansı ve Sergisi’nde (APRCE) ürünlerini sergiliyor.

Japonya, Çin, Kore, Singapur, Filipinler, Malezya, Vietnam, Tayland, Endonezya gibi 17 ülkeden 2100 kişinin katıldığı Aprce Fuarı, 23 – 26 Eylül tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda ziyarete açık olacak.

Aprce Fuarı, 2005'te Pekin, 2007'de Tokyo, 2009'da Seul ve 2011'de Singapur'da düzenlendikten sonra bu yıl ilk kez Asya – Pasifik çanağı dışında bir ülkede, İstanbul’da düzenleniyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın katılımıyla açılan fuar, ‘Yeni Dünya, Yeni Perakende ve Yeni Tüketici’ ana temasıyla küçük ev aletleri sektörü için uzun vadeli iş ilişkilerinin yaratılacağı bir platform oluşturuyor.

Fuar için İstanbul’a gelen Arzum Hong Kong Genel Müdürü Elif Evdüzen, Aprce Fuarı’nın sektör için çok önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi : “Asya Pasifik Perakende Konferansı ve Sergisi (APRCE)’in daha önce yapıldığı ülkelere bakacak olursak bu yıl İstanbul’da yapılması hem ülkemiz için hem de sektörümüz için büyük önem taşıyor. Uzakdoğu’da da bayrağı başarılı bir şekilde taşıyan Arzum’un böyle büyük bir organizasyonda yer alması bizim için büyük mutluluk kaynağı. Fuarı sektörümüz açısından değerlendirecek olursak, Asya’ya yapılan ihracatımızın 2023 yılına kadar arttırabilmek adına atılmış büyük bir adım olduğunu söyleyebiliriz.”

"Yeni Dünya, Yeni Perakende ve Yeni Tüketici" konseptiyle 23 – 26 Eylül tarihleri arasında Rumeli Salonu 105 numarada açık olacak Aprce Fuarı’ndaki Arzum standı, dört gün boyunca gezilebilecek.

« Geri
c