ARZUM TÜRK KAHVESİ

Kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası olan Türk Kahvesini tüm dünyaya yaymak ve "Türk kahvesinin UNESCO'nun "İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi’ne kaydedilmesinin sağladığı avantajla, dünyaya mümkün olduğu kadar çok kahve makinesi sunulması gerekmektedir. Bu anlamda Türk kahve makineleri pazarında önemli teknolojik adımlar atılmıştır. Bugün artık farklı firmalar tarafından üretilen yüksek teknolojiye sahip Türk kahve makineleri ile onlarca ülkedeki binlerce insanı Türk kahvesi ile tanıştırabilmektedir. Arzum da bu konuyu ciddi anlamda sahiplenmiş ve bu alanda yatırımlarını sürdürmektedir. Türk kahvesinin global pazarlara açılması ve uluslararası pazarlarda daha çok tüketilmesi için Arzum makineli çözümlerin yaygınlaşması gerektiğinin farkında olan bir marka olarak yatırımları bu yönde gerçekleştirmektedir.

Arzum, 2003'te ilk elektrikli Türk Kahvesi cezvesini üretti ve son 10 yıllık periyotta Türk kahvesinde önemli bir makineleşme süreci başladı. Arzum Türk kahvesi makinesi kategorisinde elektrikli cezveleri ‘Cezveli’ ve ‘Mırra’, otomatik makineler tarafında ise Arzum OKKA ve Arzum OKKA MİNİO ile yer alıyor. Elektrikli cezve, bizim pazarda liderliğini yaptığımız ve tüketici nezdinde klasik cezvelerin yerini alan önemli bir kategori. 2003 yılında ilk elektrikli cezveyi üreten Arzum, 2014 yılında Türk kahvesinde bir devrim yaratan, doğrudan fincana servis ve kendi kendini temizleme özelliğiyle bir ilk olan Arzum OKKA Türk Kahvesi Makinesini yurt içi ve global pazara sundu.

Türk kahvesinin gelişmesinde ve yayılmasındaki en önemli bariyerlerden biri makineyle de yapılsa elle servis ediliyor olması. Arzum, kendine global pazarda yer bulabilmek ve Türk Kahvesinin yayılımını artırmak üzere Türk kahvesini doğrudan fincana servis eden bir ürüne odaklandı. Arzum OKKA bu bakış açısıyla geliştirip piyasaya sunuldu.

Arzum OKKA Yavaş pişirme seçeneği sayesinde közde pişirilmiş Türk kahvesi tadını yakalayarak benzersiz bir kahve keyfi yaşatan Arzum OKKA, farklı fincan boyutlarına göre ayarlanabilen yapısıyla büyük - küçük kahve fincanı kullanımlarına da uygunluk gösteriyor.
Otomatik olarak bulunduğu rakımı tespit ederek farklı yükseklik seviyelerindeki suyun kaynama derecesine göre kendini ayarlayabilen Arzum OKKA, ‘“Bulunulan yükseklikte suyun kaynama derecesini otomatik algılama” teknolojisi ile kullanıcılarına büyük konfor ve ideal sıcaklıkta pişmiş okkalı bir Türk kahvesi deneyimi sunuyor.

Arzum, IDC CIO Summit 2016’da ‘Hizmet Olarak Türk Kahvesi-Arzum OKKA’ projesi ile ‘En İyi İnovasyon Projesi’ ödülünün sahibi oldu. Arzum OKKA Türk Kahvesi Makinesi'ne entegre edilen ve sim kart üzerinden veri erişimi sağlayan bir elektronik kart ile cihazın lokasyon bilgisi, hangi tarih ve saatte kaç kez kullanıldığı, herhangi bir arıza veya hata mesajı alındığında hatanın neden kaynaklandığı öğrenilebiliyor ve eğer yeni versiyonu çıktıysa cihazın uzaktan güncellenmesi sağlanabiliyor.

Arzum OKKA MINIO ile tek seferde 4 fincan
Arzum OKKA MINIO, Türk kahvesi lezzetini; başında beklemeden, taşırmadan, ağır ateşte, ideal lezzette pişirerek fincanlara taşıyor. Tek seferde 4 fincana kadar kahve yapma imkanı veren Arzum OKKA MINIO ile Türk kahvesi keyfi paylaştıkça artıyor. Siyah bakır, siyah krom, papatya sarısı, mercan, nar rengi ve mürdüm olmak üzere trend renkleriyle mutfakların dekorasyonuna uyum sağlayan Arzum OKKA MINIO, minimal tasarımı sayesinde mutfakta daha az yer kaplıyor. Pişirme haznesi kolayca suyun altında temizlenebilen OKKA MINIO aynı zamanda her yere kolaylıkla taşınabiliyor. Artık seyahatlerde bile Türk kahvesi keyfini yaşamak mümkün

Arzum ürünlerinde tasarım ve inovatif teknoloji kullanımını her kategoride olduğu gibi Türk kahvesi makineleri kategorisinde de ön planda tutuyor. OKKA ailesi ürünleri ile kendi alanında öne çıkan ürünlerin yarıştığı, dünyanın en saygın ödülleri arasında gösterilen Plus X Award, Red Dot, iF gibi platformlardan “en iyi tasarım”, “kullanım kolaylığı” gibi alanlarda birçok ödülün sahibi oldu. Türk kahvesini tüm dünyaya tanıtmak vizyonu ile sunulan Arzum OKKA, son dönemde Almanya’nın prestijli kurumlarından Haus & Garten tarafından gerçekleştirilen testlerde ‘Sehr Gut’ (En iyi/başarılı) kahve makinesi oldu.

Arzum’un tüm Türk kahvesi makineleri profesyonel kullanım için de uygun. Özellikle Arzum OKKA, kurumsal firmalar ve büyük restoran, kafe zincirleri tarafından çok tercih edilerek profesyonel kullanım yapan müşterilere de garanti hizmeti sunuyor. Bu da rakiplerinden ayrıştıran önemli bir nokta.

« Geri
c