BU
TOPRAKLARDA
600 Yıldır
TÜRK
KAHVESİ
İÇİLİR

YAYINLARIMIZ

Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği olarak Türk Kahvesi kültürünü her daim yaşatabilmek ve daha geniş kitlelere tanıtabilmek için çıkartmış olduğumuz kitapların listesini aşağıda görebilir, bu kitaplardan online olarak satın almak isterseniz ise bu linke tıklayabilirsiniz.


  500 Years of Turkish Coffee

  Kasım 2016

  Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği olarak Topkapı Sarayı Müzesi ile müştereken düzenlediğimiz Bir Taşım Keyif sergimiz ardından Türk Kahvesinin 500 yıllık öyküsü adlı kitabın İngilizce versiyonu olarak “500 Years of Turkish Coffee” isimli eserimiz de yer almaktadır.  Türk Kahvesinin 500 yıllık öyküsü

  Ocak 2015

  Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği olarak Topkapı Sarayı Müzesi ile müştereken düzenlediğimiz Bir Taşım Keyif “ Türk Kahvesinin 500 yıllık öyküsü adlı sergimiz kahve ile ilgili açılan en kapsamlı sergi olmasının yanısıra bu etkinlikten doğan güzel eserimiz olmuştur.

  Türk Kahvesi

  Temmuz 2014

  M. Sabri Koz ve Kemalettin Kuzucu’nun hazırladığı “Türk Kahvesi” , Kahvenin ülkemizdeki 500 yıllık macerasını anlanmakta olup, Yapı Kredi yayınları tarafından satışa sunulmuştur.

  Turkish Coffee

  Mart 2013

  M. Sabri Koz ve Kemalettin Kuzucu’nun hazırladığı ingilizce kitabımız “Turkish Coffee” , Yapı Kredi yayınları tarafından satışa sunulmuştur.


  Kahve, Kırk Yıllık Hatırın Kitabı

  Ocak 2012

  Türk Kahvesi Kitabı" Prof.Dr.Emine Gürsoy Naskali editörlüğünde Kitabevi Yayınları etiketi ile yayınlanan kitabımız Dünya Gazetesi tarafından 2011 Yılının En İyi Gastronomi Kitabı ödülüne layık görülmüştür.


  Türk Kahvesi Kitabı

  Ekim 2011

  "Türk Kahvesi Kitabı" Prof.Dr.Emine Gürsoy Naskali editörlüğünde Kitabevi Yayınları etiketi ile yayınlanan kitabımız Dünya Gazetesi tarafından Yılın En İyi Gastronomi Kitabı ödülüne layık görülmüştür Kültürümüz de kahve ile ilgili birikimin kaydan alınması düşüncesinden doğmuştur. Türk Kahvesi; türkülere, atasözlerine, deyimlerine kadar girdiyse; artık geleneğin kültür birikiminin bir parçası olmuş demektir. Bu kitapta Türk Kahvesinin Divan Şehrindeki yeri, kahve ikram ritülleri, kahve etrafında oluşan söylenceler, kahve falı, kahvenin çocuk dünyasına yansıması, kahvenin hazırlanması ve sunulması için gerekli araç ve gereçlerin tanıtımı ve tabii kahvenin mekanı olan kahvehaneler üzerine yazılar yer almaktadır.

c